Outlanders (2006) Londyńczyk

Po pogrzebie ojca, Adam, młody chłopak z Gdańska, wyrusza w poszukiwaniu Jana, swego starszego brata, który ostatni raz kontaktował się z rodziną z Anglii. Londyn działa jak magnes na tych, którzy szukają lepszego jutra, ale pod powłoką liberalizmu skrywa mroki nietolerancji, chciwości i wyzysku. Po męczącej i trudnej podróży, Adam odnajduje swojego brata wśród ludzi, którzy zajmują się dostarczaniem na budowy pracowników zatrudnianych na czarno.

Jan wprowadza bohatera w tajniki działania swojej firmy, pokazuje, w jaki sposób przemyca nielegalnych pracowników przez kanał przerzutowy z polskich trawlerów na brytyjskie łodzie rybackie.
Podczas swego pobytu w Londynie Adam poznaje piękną Litwinkę, Annę, która tak samo jak on przybyła do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu lepszego życia. Nieświadomy rozmiarów bezwzględnej ambicji swojego brata, Adam staje przed trudnym wyborem. Kiedy tragiczny wypadek na placu budowy i śmierć jednego z pracowników doprowadzają do aresztowania Jana, Adam instynktownie postanawia go bronić. Jednak odkrycie szokujących dowodów winy starszego brata staje się dla młodego bohatera ostatecznym testem lojalności – albo Adam pozostanie wierny swemu bratu i tym samym wyda ciche przyzwolenie na okrucieństwa, jakich się dopuszcza i na śmierć niezliczonej masy nielegalnych emigrantów, albo wyda go policji, ochraniając tym samym ukochaną Annę przed deportacją i pozwoli by brat, jego jedyny krewny, spędził całe życie w więzieniu.


Lektor polski.

Produkcja: 2006
Premiera: 12 wrzesień 2007 (Niemcy)

Reżyseria:


Muzyka:


Obsada:
Adam Jasiński
Jan Jasiński, brat Adama
Anna
Tommy
Holender (Dutch)
Cartwright
Adam w młodości
Jan w młodości
ojciec Adama i Jana
Tomasz
ksiądz
przyjaciel ojca
żałobnik
i inni.IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


01.151001

(POL) polski,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz